Depilacja Laserowa
CO DAJE DEPILACJA LASEROWA LIGHTSHEER?
Po depilacji laserowej LightSheer nasze ciało stanie się gładkie na zawsze. W przeciwieństwie do bolesnej depilacji woskiem lub depilatorem pozbędziemy się problemu wrastających włosków. Z zabiegu depilacji laserowej LightSheer zadowolone są osoby, u których pojawia się problem podrażnienia skóry, zapalenia okołomieszkowego, wrastających włosów. Jest to bardzo popularny zabieg w naszym salonie. Dzięki zdobytemu doświadczeniu potrafimy uzyskać najlepsze efekty u każdego z naszych Pacjentów.
Jak przebiega depilacja laserowa LightSheer
NA CZYM POLEGA DEPILACJA LASEROWA LIGHTSHEER?
Na wstępie każdy z Pacjentów powinien zapoznać się z dwoma terminami, które używane są często zamiennie, niejednokrotnie będąc mylone ze sobą nawzajem.
Depilacja – usuwanie owłosienia tymczasowe (np. woskiem, depilatorem).
Epilacja – usuwanie owłosienia permanentne, na całe życie (np. laserem diodowym Lightsheer).
Laser diodowy LightSheer, za pomocą wiązki światła o dużej energii trwale niszczy cebulkę włosa, powodując, iż włos w tym miejscu już nie odrośnie. Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej LightSheer niszczonych jest około 30 % włosów czyli tych, które znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu – anagenu. Pozostałe włosy nie są w tej chwili czułe na światło lasera, należy wówczas poczekać aż wejdą w fazę anagenu, czyli ok 4-6 tygodni i wówczas należy wykonać kolejny zabieg depilacji laserowej LightSheer.
Około 95% włosów zostaje usuniętych po mniej więcej czterech zabiegach, jednak ostateczny efekt zależny jest od indywidualnego typu skóry.
Liczba koniecznych zabiegów dla uzyskania trwałego i znaczącego efektu jest ustalana indywidualnie w zależności od pacjenta i miejsca zabiegu. Większość pacjentów wymaga 4-6 zabiegów, by uzyskać trwałą, praktycznie całkowitą epilację. W tym miejscu należy podkreślić różnicę pomiędzy laserem diodowym oraz urządzeniem IPL, które często reklamują się jako „lasery usuwające owłosienie”. IPL to urządzenie generujące silną wiązkę światła, które osłabia włos lecz nie ma wystarczającej mocy aby zniszczyć go doszczętnie. Nasi Pacjenci często podchodzą bardzo nieufnie do oferowanych przez nas zabiegów laseroterapii, właśnie ze względu na fakt, iż korzystali w przeszłości z usuwania (osłabiania) włosów metodą IPL. Jest to rodzaj zabiegu, który pozwala pozbyć się problemu rosnących włosów na dłuższy czas, lecz nie na stałe. W przeciwieństwie do depilacji laserowej Lightsheer, która niszczy włosy permanentnie. Jeżeli w przeszłości korzystaliście Państwo z zabiegów usuwania owłosienia i włosy odrosły – najprawdopodobniej zabiegi były wykonane przy pomocy urządzenia IPL lub niewprawnego operatora. Zapraszamy serdecznie na konsultację – postaramy się zmienić Państwa opinię i udowodnić, że laser diodowy usuwa włosy na całe życie.
DLA KOGO JEST DEPILACJA LASEROWA LIGHTSHEER?
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka)
- Choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
- Skóra opalona naturalnie, w solarium bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających (przerwa min. 4 tygodnie)
- Stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków
- Wyrywanie włosów za pomocą pensety, wosku czy depilatora (zaprzestać 4-8 tygodni przed zabiegiem)
- Rozrusznik serca
- Nowotwory (przebyte, po konsultacji lekarskiej)
- W przypadku zabiegu depilacji laserowej pach, nie wolno stosować preparatów typu Etiaxil, Antidral
Depilacja laserowa jest skuteczna w przypadku włosów ciemnych.
UWAGA!!! Włosów jasnych, siwych, rudych nie da się usunąć!
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
- Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj preparaty nawilżające (Dermosan, Nanobase, Alantan Plus) tydzień wcześniej, szczególnie przy depilacji laserowej nóg,
- Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji,
- Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4-8 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem,
- Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem,
- Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) należy odstawić 1 tydzień wcześniej,
- Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem,
- Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec!, nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
- W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie
- Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą
- Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach)
- Stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Termcool
- Delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
- Preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu
- Nie wolno stosować:
- Kosmetyków i leków złuszczających – min. do 2 tygodni po zabiegu
- Kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.
- Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami.
- Nie korzystać z basenów i saun przez 3-5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
- Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.
Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki, które ustępują po kilku godzinach lub dniach.
Kolejne zabiegi należy wykonywać na twarzy w odstępach 4-6 tygodniowych, a pozostałe partie ciała w odstępach 6-8 tygodni.